Bize dilediğiniz zaman sosyal medya, mail ve telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın 0850 304 71 51
GSM: 0553 636 67 87
Mail: info@wh.com.tr

Blog

Home  /  Genel   /  Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing kelimesinin Türkçe karşılığı olarak genellikle “satış ortaklığı” kullanılsa da gelir ortaklığı,  kazanç ortaklığı, iş ortaklığı, reklam ortaklığı gibi kelime öbekleri de kullanılmaktadır. Affiliate Marketing Sistemi, CPA (Cos Per Action) olarak da tanımlanmaktadır. Kazanım başına ödeme, dönüşüm başına ödeme olarak Türkçe’ye çevrilmektedir.

Affiliate Marketing Sistemi’nin işleyişinde etkin kişilere ürün veya hizmetin satıcısı, alıcısı, affiliate marketing sitesi ve satış ortağı diyebiliriz. Sistemin işleyişinde herkesin kazandığını belirtmekte fayda var. Satıcı, affiliate marketing sistemiyle ürün tanıtım ve reklam kampanyalarını satış ortağına bırakıp reklam maliyetlerinden kurtulur. Satış ortağı ise üretim veya tedarikinde herhangi bir katkısı olmadığı hazır ürünün satışından para kazanır. Alıcı yani müşteriler ise satış ortağının yürüttüğü kampanya ve reklamlar sayesinde uygun fiyatlara ürüne sahip olur. Affiliate Network (Affiliate Siteleri) ise tüm affiliate ürünlerinin bulunduğu sitelerdir ve satıcı ile satış ortağı arasında aracılık yaparak para kazanır.

 

AFFİLİATE MARKETİNG SİSTEMİNDEKİ KAZANÇ MODELLERİ NELERDİR?

 

1-) CPC (Cost Per Click): Türkçe karşılığı olarak “Tıklama Başına Ödeme” kelime öbeği kullanılmaktadır. Bu satış ortaklığı modelinde; hedef kitle, satış ortağının yazdığı yazıdaki linke veya referans linkinin bulunduğu bannerlara tıklayarak ürün satıcısının sitesine gider. Satış ortağı ise reklam ve tanıtımı yaptığı ürün veya hizmete gelen ziyaretçi üzerinden para kazanır. Günümüzde CPC ile en çok kar getiren, güvenilir ve yaygın olan sistem Google Adsense’dir.

2-) CPL (Cost Per Lead): Türkçe karşılığı olarak “Üyelik Başına Ödeme” denilmektedir. Bu satış ortaklığı modelinde; Hedef kitle, reklam, tanıtım veya kampanya bannerlarına tıklayarak satıcının sitesine gider ve site üyelik açar. Satış ortağı ise, üye olan kişi sayısına göre para kazanır.

3-) CPS (Cost Per Sale): Türkçe karşılığı olarak “Satış Başına Ödeme” kelime öbeği kullanılmaktadır. Bu satış ortaklığı modelinde; Satış ortağı, tanıtımını yaptığı ürünleri satışını da yaptığında para kazanmaktadır. Ürün sahibinin belirlediği komisyon – %5 ila %80 arasında değişmektedir- satış ortağının kazanacağı parayı belirler.

AFFİLİATE MARKETİNG SİTELERİ

 

Dünya üzerinde en çok bilinen, en güvenilir ve en çok ürün veya hizmetin bulunduğu affiliate marketing siteleri;

a- Clickbank.com

b- Amozon.com

c- Plimus.com

d- Cj.com

Türk affiliate marketing siteleri de satış ortaklığı vermektedir. Bunlar arasından birkaç öernek vermek gerekirse;

a- topshop.com

b- enuygun.com/affiliate

c- aff.gittigidiyor.com/aff/index/jsf

d- ad.hepsiburada.com

e- 500affiliates.com

2016 yılından bu yana Alan adı servisleri, web hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle hizmet vermekteyiz. Müşteri Destek Servislerimiz ve buna bağlı olarak müşterilerimizin memnuniyeti en yüksek önemi verdiğimiz konudur. Tüm diğer firma ya da kurumlardan farklı olarak bizimle ilk iletişiminizde çözüme ulaşabilmenizi hedefliyoruz. Her müşterimiz için ayrı ayrı tahsis ettiğimiz müşteri destek ekiplerimiz tüm sorunlarınız için ilk temasınızda çözüm üretebilmeleri için seçilmiş ve yetiştirilmişlerdir. Amacımız uygun fiyat, kaliteli hizmettir.

No Comments
Post a comment

× WhatsApp Destek